ÜLKEMİZE KURULAN TEZGAHLARA RAĞMEN
11 Ocak 2019 11:21

ÜLKEMİZE KURULAN TEZGAHLARA RAĞMEN

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katıldı. AK Parti Genel Merkezinde gerçekleşen toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir konuşma yaptı.

Erdoğan, “Türkiye, maruz kaldığı tüm saldırılara ve tuzaklara rağmen, demokratik hukuk devleti niteliğinden asla taviz vermemiş bir ülkedir. Demokratik hukuk devleti ilkesinin en sağlıklı ve güçlü şekilde işlediği alanlardan biri de millî iradenin tecellisine vesile olan seçimlerimizdir” dedi.

Konuşmasında Türkiye’nin, maruz kaldığı tüm saldırılara ve tuzaklara rağmen, demokratik hukuk devleti niteliğinden asla taviz vermediğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Demokratik hukuk devleti ilkesinin en sağlıklı ve güçlü şekilde işlediği alanlardan biri de, millî iradenin tecellisine vesile olan seçimlerimizdir. Seçimlerle ilgili kurumlarımız, yargı teminatı altında işlerini başarılı bir şekilde yapmaktadır” diye ekledi.

ÜLKEMİZE KURULAN TEZGÂHA RAĞMEN, 2018 BÜYÜMESİ TAHMİNLERİN ÇOK ÜZERİNDE OLACAK
Türkiye’nin geçtiğimiz aylarda, yurt dışı kökenli ciddi bir kur ve faiz saldırısına maruz kaldığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kur-faiz-enflasyon üçgeninde ülkemize kurulan tezgâha rağmen, 2018 büyümesi de yine tahminlerin çok üzerinde olacak. İlk üç çeyrekte yüzde 4,5’luk bir büyümeyi yakaladık. 2019 yılı için de ilkelerini dengelenme, disiplin ve değişim diye ifade ettiğimiz yeni ekonomi programımız çerçevesinde zaten gayet gerçekçi büyüme hedefleri koyduk.”
 
CUMHURBAŞKANLIĞI

Altın ve Gümüş Hesaplama

0 ₺

Döviz Hesaplama