TÜRKİYE'NİN YÜZDE 45'i KULLANIYOR
06 Aralık 2018 8:48

TÜRKİYE'NİN YÜZDE 45'i KULLANIYOR

Günlük 110 milyonu aşkın aktif  kullanıcısı olan soyal paylaşım sitesi İnstagram, pazarın lideri konumunda yer alıyor. Statisca tarafından hazırlana çalışma doğrultusunda, İnstagram kullanıcısı her geçen gün artmaya devam ediyor.

Instagram, kullanıcıların fotoğraf çekmelerine ve bunları bir dizi dijital filtre ile düzenlemelerine olanak tanıyan bir fotoğraf paylaşım sosyal ağ uygulamasıdır. Haziran 2018 itibariyle, sosyal ağ dünya genelinde 1 milyardan fazla aktif kullanıcı bildirmiştir ve sosyal medya ağının günlük aktif kullanıcıları 500 milyon olarak gerçekleşmiştir. 110 milyonu aşkın aktif Instagram kullanıcısı olan ABD'li şirket, fotoğraf paylaşım uygulamasının kitle büyüklüğü düşünüldüğüde inanılmaz bir rakama ulaşmış durumda.
Instagram, çoğunlukla, 35 yaşın altındaki genç kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Türkiye'nin yüzde 45'i Instagram kullanıyor. Dünya genelinde en fazla Instagram kullanıcısına sahip ülkeler: 1- ABD — 121 milyon 2- Hindistan — 71 milyon 3- Brezilya — 64 milyon 4- Endonezya — 59 milyon 5- Türkiye — 37 milyon, bu sonuçlara göre, 

 

 


Döviz Hesaplama

Altın ve Gümüş Hesaplama

0 ₺