Petrol için makul bir fiyat 60-70 dolar arası
11 Şubat 2019 15:41

Petrol için makul bir fiyat 60-70 dolar arası

Mısır Petrol Bakanı Tarek El-Molla, "bir varil petrol için makul bir fiyat 60-70 dolardır.  OPEC ve OPEC üyesi olmayan ortakları üretimi kısma anlaşmalarıyla elde edilebilir." dedi.


OPEC ve Rusya dahil olmak üzere OPEC üyesi olmayan üreticiler Aralık ayında tekrar üretimi kesmeyi kabul etti. El Molla Pazar günü CNBC'ye verdiği demeçte, "Bu fiyat aralığında bir yerde bir varil olan 60 ila 70 dolar arasında değişiyor." dedi.
El Molla Pazar günü CNBC'ye, üreticilerin ve tüketicilerin mutlu olmalarını sağlamak için petrol fiyatlarının kabul edilebilir bir seviyede olup olmadığını sorduğunda "bir varil 60-70 dolar bu fiyat aralığında bir yerde " dedi.
"Ham petrol fiyatları önemli ölçüde artarsa ​​enflasyonu ve diğer yandan tüketimdeki yavaşlamayı abartmaya başlayacağız. Fiyatların belirli bir fiyatın altına düştüğünü görürsek, o zaman yatırımlarda bir yavaşlama göreceğiz" dedi.
Aslında adil denklemin üreticiler ve tüketiciler arasında dengeli bir fiyata sahip olmak olduğunu aktaran Bakan El Molla, "bu sayede her bir tarafın mutlu olacağını ve küresel ekonominin büyümesini sürdüreceğini" belirtti..

Site içi reklamlar

Altın ve Gümüş Hesaplama

0 ₺

Döviz Hesaplama