Hafta sonu çeyrek altın ne kadar 16-17 Kasım
16 Kasım 2019 9:54

Hafta sonu çeyrek altın ne kadar 16-17 Kasım

Altın fiyatları düştü. Yatırımcılar altın kuru fiyatlarını araştırmaya devam ediyor. Hafta sonu çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu?  İşte 16 Kasım-17 Kasım'da geçerli olacak güncel altın kuru fiyatları.


Spot altın fiyatlarında geri çekilme sürüyor. Haftaya 1459 dolar seviyesinden başlangıç yapan altın fiyatları, hafta içi en yüksek 1472 seviyesini test etti. Ancak burada kalıcılık sağlayamadı ve 1467 dolar seviyesine geriledi. Sarı metal de Çin-ABD ticaret görüşmeleri yakından takip edilirken, iki tarafdan gelen karışık mesajlar kafaları karıştırmaya devam ediyor.

Çarşamba günü Wall Street Journal'ın konuya yakın kaynaklarına dayandırdığı haberine göre, ABD ile Çin arasında sürdürülen ticaret müzakereleri tarımsal ürün alımı konusunda "çıkmaza girdi".haberi altın fiyatlarında yukarı yönlü atakları beraberinde getirdi. Beyaz Saray Ekonomi Danışmanı Larry Kudlow'un Çin ile ticaret görüşmelerinde ilk safhanın sonuçlanmaya yakın olduğunu söylemesinin ardından düştü ve son beş haftada dördüncü haftalık kazancının bir kısmını geri verdi. Kudlow, Perşembe günü Washington'da basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ticaret anlaşmasının ilk safhasına ilişkin müzakerelerin artık son kısımlarına yaklaşıldığını söyledi ve anlaşmanın yakın olduğunu ancak henüz tamamlanmadığını sözlerine ekledi.

Altın piyasasında, en düşük 270 bin 800 lira, en yüksek 271 880 bin lirayı gören standart altının kilogram fiyatı, günü önceki kapanışa göre yüzde 0,62 azalışla 270 bin 800 liradan tamamladı.

Hafta sonu güncel altın fiyatları şu şekilde:

Hafta boyunca düşüşünü sürdüren gram altın fiyatı Cuma günü kapanışını 270.83 lira seviyesinden gerçekleştirdi.

Yarım altın fiyatı bugün 864 TL’den alınıp, 877 TL’den satılıyor.

Kapalı çarşıda en çok tercih edilen altı türü Çeyrek altınını fiyatı hafta sonunda 433 TL alınıp, 443 TL'den satılıyor.

Cumhuriyet altın fiyatları ne kadar?

Vatandaşlar tarafından talep gören güncel cumhuriyet altını fiyatı ise bugün 1.798 TL alış, 1.826 TL satış fiyatı olarak işlem görüyor.


BU MAKALE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Dünyada en fazla altın alan ülke Türkiye