Fed/Evans: Faizler 2020'ye kadar değişmeyecek
15 Nisan 2019 16:15

Fed/Evans: Faizler 2020'ye kadar değişmeyecek

Chicago Fed Başkanı Charles Evans, CNBC'ye verdiği mülakatta, "Faizlerin 2020'nin sonbaharına dek yatay ve değişmeyerek kalabileceğini düşünüyorum. Bana göre bu enflasyon görünümünü desteklemek ve sürdürülebilir olduğunu görmek için uygun" dedi.Enflasyonun öngördüğünden daha düşük seviyede olduğunu belirten Evans, enflasyonun %2'lik hedefe yaklaşmamasının endişe kaynağı olduğunu ve enflasyonist baskılar oluşana kadar verilere bağlı hareket edebileceklerini söyledi. 
Evans,"Global yavaşlamanın ABD ekonomisine ılımlı bir etkisi olmasını bekliyor, ancak Amerikan ekonomisi güçlü.2019 yılında büyümenin yüzde 1,75-2 olmasını bekliyorum. Enflasyon görmeyi istediğim seviyenin altında"olduğunu belirti.
Abd ile Çin arasında devam eden görüşmeler fikirlerini aktaran Evans, "Müzakerelerde sonuçlandırılması gereken bir konu da anlaşmanın uygulamaya geçirilmesi, Çin ile ticaret görüşmelerinde yapılacak çok iş var." şeklinde konuştu.
Abd ekonomisinde resesyon beklenmedik bir durum olacağını aktaran Evans, ekonomide bir daralma yaşanır ise daha az faiz indirim kapasitelerinin olduğunu" belirtti.
 
Chicago Fed Başkanı Charles Evans'ın FOMC toplantısında oy kullanma hakkı bulunuyor.

Altın ve Gümüş Hesaplama

0 ₺

Döviz Hesaplama