Alçalan Takoz ve Yükselen Takoz Formasyonu Nedir(E6)
27 Nisan 2018 0:15

Alçalan Takoz ve Yükselen Takoz Formasyonu Nedir(E6)

--------Alçalan  ve  Yükselen Takoz Formasyonu Nedir?

Takoz olarak adlandırılan bu formasyonlar üçgenlere benzerlikler göstermektedir. Aralarında ki fark takozlar gittikçe daralır ve üçgenler gibi kanal çizgileri birleştirilemez. Takozun eğilimi ürünün yönünü göstersede, takozlar genelde ters yönde kırılma oluşturur.
Alçalan Takozda yukarı yönlü, Yükselen Takoz formasyonununda aşağı yönlü bir hareket beklenir.
Bu tanım dışında bulunduğu trend hareketlerine devam ettiğide gözlemlenmiştir. Formasyon hedef fiyat hesaplaması aşağıdaki grafikte gösterilmiştir.
Görsel>Alçalan Takozegitim-6
Görsel>Yükselen Takozegitim-6

 

--------İkili Tepe Formasyonu Nedir ?

Hareketine yukarı yönde devam eden fiyat önemli bir direnç noktasına çarpar ve geri dönüş gerçekleştirir. Destekden oluşan tepkiler sonucunda tekrardan toparlanan ürün yeniden direnç bölgesine yaklaşmaya çalışır ancak yeterli ivmeyi bulamayıp bazen en son yaptığı tepeden bazen de o tepenin altından hareketini tamamlayamadan geri dönüş yaptığında ikili tepe oluşmaya başlar . Alt destek noktasının kırılması ile de formasyon tamamlanmış olur. Genel de yükseliş trendlerin sonlarında görülür ve güvenirliliği yüksektir.  İkili tepe formasyonu hedef fiyat hesaplaması aşağıdaki grafikte gösterilmiştir. Grafikte, hedef fiyat oranından sonra düşüşlerin devam ettiğini göreceksiniz. Bu gibi durumlarda pozisyonunuzu kapatmada acele etmeyip, ilgili enstümanda gerekli geri dönüş sinyalleri gelene kadar bekleyebilirsiniz.

 

DEVAM ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ --->


Altın ve Gümüş Hesaplama

0 ₺

Döviz Hesaplama