Yükselen Üçgen ve Simetri Üçgen Formasyon Eğitim
27 Nisan 2018 0:14

Yükselen Üçgen ve Simetri Üçgen Formasyon Eğitim

Üçgen formasyonları nasıl çizilir, yükselen ve alçalan üçgen formasyonu hedef fiyatı nasıl hesaplanır. Yükselen üçgen ve simetri üçgen formasyonu hakkında teknik analiz eğitimi ile üçgen formasyonlarına devam ediyoruz. Yükselen üçgen, simetri üçgen nedir?


-------Yükselen Üçgen Formasyonu

Tepelerin aynı seviyede kaldığı, diplerin yükselerek eğilimine devam ettiği formasyonlar olarak karşımıza çıkar.

Yükselen üçgenlerde satışların yetersiz kaldığı, fiyat mumlarının yeni en yüksek dipler yaparak ilerlediği görülür. Yükselen üçgende genel eğilim yukarı yönlüdür.

Direnç bölgesinin kırılması ile alımlar hızlanabilir.

Dikkat edilmesi gereken unsur üst direnç bölgesi ve  üçgen dışı fiyatlamalardır. Yükselen üçgen formasyonu hedef fiyat hesaplaması aşağıdaki grafikte gösterilmiştir.

Görsel>Yükselen Üçgenegitim-5

 

--------Simetrik Üçgen Formasyonu

Her tepenin bir önceki tepe seviyesinin altında, her dip bölgesinin bir önceki tepenin üstünde oluşan fiyatlamalar ile ortaya çıkan üçgenlerdir. Simetri üçgen oluşumu piyasadaki beklentilerde kararsızlık göstergesidir. Fiyatın her hangi bir yöne eğilimi beklenemez, fiyat aşağı veya yukarı fiyatlama yapabilir ve yön tayini oldukca zordur.

Üçgenin bozulmasından sonra işlem yapmak daha sağlıklı olacaktır. Hedef fiyat hesaplaması diğer üçgenler ile aynı şekilde yapılmaktadır.

Görsel>Simetrik Üçgenegitim-5

 

DEVAM ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ--->