Bayrak Flama Formasyonu Nedir (En basit formasyon hesaplama)
27 Nisan 2018 0:18

Bayrak Flama Formasyonu Nedir (En basit formasyon hesaplama)

Eğitimimiz kaldığı yerden devam ediyor. Bayrak formasyon ve flama formasyonu ne demek? Bayrak formasyon hedef fiyat hesaplama nasıl oluyor? Ters flama formasyon hedefleri en basit nasıl hesaplanır?


-------Bayrak Formasyon ve Flama Formasyonu Kullanımı

Teknik analiz eğitimlerinde ve grafik çalışmalarında sıklıkla görülen formasyon türleridir. Bayrak  ve Flama formasyonlarının ortaya çıkış şekilleri ve piyasadaki trend yönünün devam edeceği sinyalini verse de birbirine benzerliklerinden dolayı çok sık karıştırılır.

Bayrak Formasyon  genellikle hacimli yükselişlerde karşımıza çıkar, sert bir hareket ile ivmelenen fiyatlar, bir süre dinlenme dönemini geçirdikten sonra direnç seviyesini aşar ve aynı yönde hareketlerine devam eder. Bu hareketi de bir bayrağı anımsattığı için bu isim ile nitelendirilmiştir.Yükselen trendlerdae formasyon yatay veya aşağı eğilimli olabilir.

Flama Formasyonu, bayrak formasyonu ile aynı özellikleri taşımaktadır. Aralarındaki fark bayraklar genelde dikdörtgendir, Flamalar ise simetri üçgen şeklinde karşımıza çıkar.Flamalar daha kısa zaman içinde oluşan ve biten bir formasyonlardır.

Hareketin başladığı andan itibaren oluşan bölüme 'bayrak direği', fiyatların dinlenme, karar verme dönemi de 'bayrak bölümü' olarak adlandırılır.

Normal formasyonların aksine düşüş trendlerinde, 'Ters Bayrak' ve 'Ters Flama' Formasyonları  olarak da rastlamamız mümkündür. Tanımsal ve formasyon hedef fiyat hesaplama olarak her hangi bir farklılıkları bulunmamaktadır.

Aşağıdaki örneği incelediğinzde, bayrak-flama formasyon hedef fiyat hesaplamasının nasıl yapıldığını göreceksiniz.

Görsel>Bayrak ve Flama Formasyonu


egitim-10

DEVAM ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ--->