Commerzbank, 2019 sonunda Dolar/TL 5.50 olabilir (Dolar/TL Uzman Yorumu)
08 Şubat 2019 15:19

Commerzbank, 2019 sonunda Dolar/TL 5.50 olabilir (Dolar/TL Uzman Yorumu)

Almanya'nın Deutschebank'tan sonra en büyük ikinci bankası olan Commerzbank'dan 2019 yıl sonu dolar tahmini. Commerzbank, 2019 sonunda Dolar/TL 5.50 olabilir.

Commerzbank Gelişen Piyasalar Kıdemli Ekonomisti Tatha Ghose , Bloomberg HT'deki Akıllı Para programına konuk oldu.  

Ghose piyasalara yönelik yaptığı değerlendirmelerde, Fed'in son güvercin açıklamalarının tüm piyasalardaki hareketi tersine çevirdiğini, doların değer kaybetmeye başladığını belirtti.Ghose, küresel Merkez Bankaları'nın güvercinleştiğini, bununda gelişen piyasaların daha pozitif hala getireceğini öngörüsünde bulundu.

"Dolar/TL Uzman Yorumu"
Türk Lirası için olumlu olduklarını ve Ghose Rus rublesini de beğendiklerini ifade eden Ghose, Dolar/TL 'de daha önce yıl sonu için 5.75 seviyelerini öngördüklerini belirterek "şimdi ise daha düşük seviyeler görülebileceğini düşünüyoruz, 5.50'ler olabilir" diye konuştu.

Ekonomist, "bir sonraki toplantıda Merkez Bankası'ndan faiz indirimi beklemediğini ve enflasyonun şu an için %20'nin altına inemeyeceğini" söyledi.
"Mart'ta ki seçimlerde bir sorun olmaz"
ABD ile ikili ilişkilerin düzelmeye başladığını, jeopolitik risklerin azaldığını söyleyen Ghose, "Merkez Bankası işini yapıyor, Bakan Albayrak birkaç politikayı başarılı biçimde gerçekleştiriyor. Gıda enflasyonu konusunda da bazı planlar var. Bunlar AKP'nin lehine işliyor. Yani seçimlerde de bir sorun olacağını düşünmüyorum" şeklinde konuştu.

Dolar Forumuna Katılmak İçin Tıklayın

Site içi reklamlar

Altın ve Gümüş Hesaplama

0 ₺

Döviz Hesaplama