Bugün Çeyrek Altın, Gram Altın Fiyatı Ne Kadar Oldu 11 Eylül
10 Eylül 2019 15:52

Bugün Çeyrek Altın, Gram Altın Fiyatı Ne Kadar Oldu 11 Eylül

Altın fiyatları bugün ne oldu? Serbest piyasada altın fiyatları yakından takip edilirken, yatırımcılar bugün çeyrek altın, cumhuriyet altın, gram altın fiyatları ne kadar? sorusunu araştırmaya devam ediyor. Altın fiyatlarında yükseliş durdu. Peki kuyumcularda altın fiyatlarında son durum ne? İşte, 11 Eylül Çarşamba güncel altın fiyatları

Gün içi en düşük 1483 dolar seviyesine gerileyen spot altın fiyatları anlık yüzde 0.30 yükselişle 1490 seviyesinde fiyatlanıyor.
Spot altın fiyatları küresel piyasalarda oluşan belirsizlik, ABD Başkanı Donal Trump’ın ticaret savaşını yeniden alevlendirmesi, Çin’in atılan adımlara karşılık vermesi sonucu 1556 dolar seviyesine yükselerek son 6 yılın en yüksek rakamına ulaşmıştı.
Geçen haftayı 1508 dolar seviyesinden kapatan sarı metal haftaya düşüşle başladı. Ticaret görüşmelerinden gelen olumlu haberler ve resesyon endişelerinin gerilemesi ile yatırımcıların riskli varlıklara yönelmesi sonucu altın fiyatları gerileme kaydetti.
Piyasalarda yatırımcılar ve merkez bankaları altına büyük ilgi gösteriyor. Exchange traded fonlarına (ETF) Ağustos ayında 100 ton altın girişi oldu ve bu fonlardaki toplam varlıklar Şubat 2013'ten bu yana en yüksek seviyesine tırmandı. EFT bilgilerinden derlenen verilere göre, varlıklar 101.9 ton yükselerek Cuma günü itibariyle toplam 2,453.4 tona ulaştı. Haziran ve Temmuz'daki toplan 154.1 tonluk artışın ardından üst üste üçüncü ayda da yükselmiş oldu.

bugun-ceyrek-altin-gram-altin-fiyati-ne-kadar-oldu-11-eylul

ÇEYREK ALTIN VE CUMHURİYET ALTIN FİYATLARI NE KADAR?

Altın fiyatları düşüşe geçti. İstanbul Kapalıçarşı'da alınıp satılan altın türlerinin, önceki kapanış ve bugün açılış fiyatlarında son durum... Ons altın fiyatındaki yukarı yönlü hareketin durması ile gerileyen altın fiyatları , TL’nin dolar karşısında değer kısmi değer kayıplarını ile  tarihi zirvelerden geri çekildi.
11 Eylül Çarşamba güncel altın fiyatları şu şekilde:
GRAM ALTIN FİYATI
Güne düşüşle başlayan gram altın anlık 276 seviyesinde fiyatlanıyor.
YARIM ALTIN FİYATINDA SON DURUM
Yarım altın fiyatı bugün 887 TL’den alınıp, 909 TL’den satılıyor.
KUYUMCULAR ÇEYREK ALTIN FİYATI NE OLDU
Kapalı çarşıda en çok tercih edilen altı türü Çeyrek altın fiyatı 444 TL alınıp, 454 TL'den satılıyor.
BUGÜN CUMHURİYET ALTINI FİYATI
Vatandaşlar tarafından talep gören  güncel cumhuriyet altını fiyatı bugün 1.846 TL’den alınıp 1.874 TL’den satılıyor.