BİR ÇOK SEKTÖR DOLAR KURUNU 8.5'TAN FİYATLAMIŞ
08 Kasım 2018 12:36

BİR ÇOK SEKTÖR DOLAR KURUNU 8.5'TAN FİYATLAMIŞ

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Bursa'da Adım Adım Ekonomi Programı'na katıldı.

Albayrak, toplantıda yaptığı konuşmada; " Gelecek 5 yıllık süreçte Türkiye bir yandan yapısal dönüşümlerini hayata geçirecek diğer yandan dünyanın en önemli ekonomilerinden biri olmak için hızlı adımlar atmaya devam edecek." dedi

Albayrak'ın açıklamalarından öne çıkan satır başlıkları:

"Kasım ve aralık ayında çok daha güçlü ve pozitif neticelerle ilgili bir resimle karşı karşıyayız. Türkiye Ağustos ve Eylül aylarından çok daha güçlü ve pozitif durumda. Daha da iyi noktaya taşıyacağız, bu bizim için yeterli değil"

"Ekonomideki her iyileşmeyi toplumumuza yansıtacağız, kimsenin endişesi olmasın"

" Yıl sonunda cari denge çok daha sürprize gebe, detayını vermeyeyim"

"Özellikle gıdada yapısal değişiklikleri hayata geçirmek için ilk toplantımızı bu hafta yaptık, her ay toplanarak adımlar atmaya devam edeceğiz"

"Spekülatif atakların likidite sorununa yol açmaması için ciddi tedbirler aldık. Bugün itibarıyla kredilerde rakam yüzde 30'un altına geldi, bu daha da düşecek"

" Mevduat faizi de kredi faizi de düşüyor, makas çok açık ama orta vade de daralacak"

"Eylül raporuna detaylı baktığımızda bir çok sektör dolar kurunu 8,5'tan bir fiyatlama ortaya koymuş. Bu kabul edilemez o dönem geçti. Fiyat davranışları normale inmeli ki hem enflasyonda tersine trend hem de toplumsal tüketim alışkanlıkları piyasadaki canlanma hususlarını normal oranda hissedilsin" dedi


Döviz Hesaplama

Altın ve Gümüş Hesaplama

0 ₺