Altın fiyatları ne kadar (15 Mart 2019 çeyrek altın fiyatı)
15 Mart 2019 9:55

Altın fiyatları ne kadar (15 Mart 2019 çeyrek altın fiyatı)

Serbest piyasada altın fiyatlarını yakından takip edilirken, yatırımcılar 15Mart 2019 çeyrek altın fiyatı ve altın fiyatları bugün ne kadar? sorusunu araştırmaya devam ediyor. Anlık Ons Altın, Cumhuriyet Altın ve Çeyrek altın fiyatında son durum burada. Canlı Gram altın fiyatına sitemizden anbean ulaşabilirsiniz.

Brexit belirsizliğinin ortadan kalkması ile gerileyen Altın fiyatları, dikkatlerin Çin Başbakanı Li Keqiang'ın para politikasına ilişkin yorumlarına ve Japonya Merkez Bankası'nın ekonomik görünümü düşürmesine çevirmeleri ile birlikte, doların fazla değişmediği bir ortamda, ons başına 1,303 dolara artuş kaydetti.
Çin'in ekonomiyi desteklemek için parasal genişlemeye ya da yoğun bütçe açığı harcamalarına başvurmayacağını söyleyen Çin başbakanı ayrıca, katma değer vergisindeki indirimin 1 Nisan'dan itibaren yürürlüğe gireceğini belirtti.
ABD Başkanı Donald Trump, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ile ticaret anlaşmasına varılmadan da görüşebileceğini kaydederek, Beijing'in ABD Başkanı'nın anlaşmadan kaçınacağına ilişkin endişeleri azalttı. Mart ayı sonunda yapılması beklenen Trump – Jinping zirvesinin Nisan ayı sonlarına doğru ertelendiği duyuruldu
Hindistan'ın piyasa değerine göre en değerli bankası HDFC Bank Ltd.'nin aracı kurum tarafında kıdemli analist Tapan Patel, “ Olaylar duruluyor gibi görünüyor. Bu nedenle yatırımcıların altından dolara geçtiğiini görebiliriz.” dedi.
Patel, altının bu yıl ons başına 1,240 dolar ile 1,380 dolar arasında işlem görmesini bekliyor.
RBC Capital Market, "Altındaki son düşüş, orta ila uzun vadeli pozisyon oluşturmak isteyenler için bir alım fırsatı," dedi ve "Doların güçlü seyrinin altındaki çıkışları engellemesi ile birlikte, kısa vadede sorunlar olabilir, ancak fiyat riski sadece 2019'da değil muhtemelen 2020'de de yukarı eğilim gösteriyor" öngörüsünde bulundu.
Altın fiyatları bugün ne kadar oldu? Güncel çeyrek altın fiyatı
15 Mart 2019 altın fiyatları şu şekilde; Güne yüzde 0.60 artışla başlayan gram altın anlık 229 seviyesinde fiyatlanıyor. Serbest piyasada Çeyrek altın fiyatı 364 TL alış, 373 TL satış fiyatı olurken, Cumhuriyet altını ise 1.511 TL’den alınıp 1.534 TL’den satılıyor.

Döviz Hesaplama

Altın ve Gümüş Hesaplama

0 ₺