Altın fiyatları ne kadar, 13 Haziran 2019 güncel altın fiyatları gram altın çeyrek altın kuru
12 Haziran 2019 19:41

Altın fiyatları ne kadar, 13 Haziran 2019 güncel altın fiyatları gram altın çeyrek altın kuru

Altın kuru fiyatları düştü. Kapalı çarşı canlı altın fiyatlarının yanı sıra serbest piyasada altın fiyatlarını yakından takip edilirken, yatırımcılar çeyrek altın fiyatı ve altın fiyatları bugün ne kadar? sorusunu araştırmaya devam ediyor. Anlık Gram altın, Cumhuriyet Altın ve Çeyrek altın fiyatında son durum burada. Peki gram altın, çeyrek altın, cumhuriyet altın ve tam altın fiyatları bugün ne kadar oldu? İşte, 13 Haziran Perşembe güncel altın fiyatları

Gün içi en düşük 1326 dolar seviyesine gerileyen spot altın fiyatları anlık yüzde 0.275 artışla 1335 seviyesinde fiyatlanıyor.

Altın fiyatlarına ABD Başkanı Donald Trump’ın ticaret görüşmeleri hakkında yaptığı açıklamalar damga vurdu. Abd Merkez Bankası faiz indirim sinyalleri sonrası sert bir yükseliş gerçekltiren ons altın fiyatları, ABD Başkanı Donald Trump'ın kişisel bir kararla Çin ile ticaret anlaşmasını beklemeye aldığını söylemesi ve Meksika ile varılan gümrük vergi anlaşmalarına bağlı olarak güvenli liman alımlarının artması sonucu yükseldi.
Kotak Securities analisti Madhavi Mehta, altın fiyatları hakkında değerlendirmelerde bulundu.
Mehta, "Altın, hisse senedi piyasalarındaki kazançların ABD Başkanı Trump'ın dış ticarete ilişkin yorumları ile birlikte teklemeye başlamasının ardından yukarıda seyrediyor," dedi ve "ABD, anlaşma için koşullarının değişmediğini işaret ederken, kalan Çin mallarına da gümrük tarifelerinin artırılacağına ilişkin tehdidini sürdürüyor. Çin muhtemelen baskıya boyun eğmeyecek ve bu durum anlaşma ihtimalini azaltıyor" ifadelerini kullandı.

altin-fiyatlari-ne-kadar-13-haziran-2019-guncel-altin-fiyatlari-gram-altin-ceyrek-altin-kuru

Altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 

İstanbul Kapalıçarşı'da alınıp satılan altın türlerinin, önceki kapanış ve bugün açılış fiyatları düşüş gerçekleşti. Risk iştahının artması borsalara alım getirirken, güvenli liman varlıklarına satış getirdiği görülüyor. Ons altın fiyatında yukarı yönlü hareketler görülse de TL tarafındaki geri çekilmelerin etkisi ile altın fiyatlarının dar bantta hareketlerine devam etti.
13 Haziran Perşembe altın fiyatları şu şekilde işte en son güncel rakamlar.
YARIM ALTIN FİYATINDA SON DURUM
Yarım altın, çeyrek altın ve gram altın kadar tercih edilmese de vatandaşlar tarafından talep gören yatırım araçları arasında yerini alıyor. Yarım altın fiyatı 791 TL’den alınıp, 811 TL’den satılıyor.
CUMHURİYET ALTINI NE KADAR OLDU?
Bugün güncel cumhuriyet altını fiyatı 1.647 TL’den alınıp 1.677 TL’den satılıyor.

altin-fiyatlari-ne-kadar-13-haziran-2019-guncel-altin-fiyatlari-gram-altin-ceyrek-altin-kuru

ÇEYREK ALTIN FİYATI
Serbest piyasada ve kapalı çarşıda en çok tercih edilen altı türü Çeyrek altın fiyatı 396 TL alınıp, 405 TL'den satılıyor.
GRAM ALTIN FİYATI ANLIK
Güne yüzde 0.30 artışla başlayan gram altın anlık 248 seviyesinde fiyatlanıyor.

GRAM ALTIN ANALİZLERİ İÇİN TIKLAYIN


Altın ve Gümüş Hesaplama

0 ₺

Döviz Hesaplama