23 Nisan  Salı Günü Borsa Açık MI, Borsa İstanbul Tatil Mi?
22 Nisan 2019 0:28

23 Nisan  Salı Günü Borsa Açık MI, Borsa İstanbul Tatil Mi?

Borsa 23 Nisan'da açık mı? sorusu pazartesi gününün en çok merak edilen konusu oldu. Yatırımcılar 23 Nisan Salı günü Borsa İstanbul'da işlem yapıp yapmayacaklarını araştırmaya devam ediyor. Piyasaların yönlendiği nokta olan Borsa İstanbul (BİST100) açık mı sorusu, borsa endeksli işlemleri bulunan vatandaşların merak ettiği konu oldu. Peki, Borsa 23 Nisan Salı  günü açık olacak mı? İşte, konu hakkında detaylı bilgiler.

Bankaların ve piyasaların büyük bir kısmının bağlı olduğu Borsa İstanbul (BİST), 23 Nisan Salı günü için de önem arz ediyor. Peki, Borsa İstanbul 23 Nisan Pazartesi günü çalışıyor mu?
BORSA İSTANBUL (BİST100) 23 NİSAN SALI GÜNÜ AÇIK MI?
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı resmi tatil kapsamında yer almaktadır. Borsa İstanbul, 23 Nisan Salı gününün resmi tatil oluşu nedeniyle tatil olacak.  23 Nisan 2019 Salı günü takas/teslimat işlemleri gerçekleştirilmeyecektir. Dolayısıyla borsa işlemlerini gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar, bu işlemleri 24 Nisan Çarşamba günü itibariyle sürdürebilecek.

23 NİSAN'DA(BUGÜN) BANKALAR AÇIK MI?
Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resmi tatil günleri içerisinde değerlendirildiğinden dolayı tüm kamu ve özel bankalar da işleme kapalı olacak.

Ekonomi Filmleri ve Okunması Gereken En İyi Ekonomi Kitapları

BİST100 ENDEKSİ, BORSA İSTANBUL'UN GÖREVLERİ NEDİR?
Bir ülkede fon talep edenler ile fon arz edenler arasındaki alım satımı düzenleyen kurumlar, bu amaçla kullanılan araçlar ile bu ilişkileri düzenleyen hukuki ve idari kurallardan oluşan yapının bütününü kapsayan piyasalara mali piyasa denir.
Mali piyasa; esas itibariyle para piyasası ile sermaye piyasasını kapsar. Bu bağlamda  sermaye piyasası kurumları olan menkul değerler borsalarının asli fonksiyonları; yatırımcılar arasında etkin bir risk paylaşımını sağlamak, pay fiyatlarını etkileyen bilgilerin tek elde toplanmasını ve şeffaf bir şekilde yatırımcılarla paylaşılması ile sermayenin etkin bir şekilde tabana yayılması şeklinde tanımlanabilir.

Site içi reklamlar

Altın ve Gümüş Hesaplama

0 ₺

Döviz Hesaplama